La sfârșitul programului, Maia (12 ani) a venit și ne-a spus: „Și eu vreau să fiu copilul lui Dumnezeu“. Maia a participat la programul de evanghelizare ținut în satul ei timp de o săptămână. Ne-am bucurat să fim acolo și să vestim Evanghelia. În continuare ne bucurăm să mergem în 5 sate pentru a desfășura programe regulate cu copiii. Sunt însă mulți copii la care nu merge nimeni să le vorbească despre posibilitatea de a deveni copii ai lui Dumnezeu.
Iată de ce, în această toamnă, pe lângă faptul că mergem noi la copiii de la Grupurile Vestea Bună, ne dorim din toată inima să echipăm învățători care să fie pregătiți să meargă și ei la copii cu mesajul Evangheliei.
Dacă fiecare învățător instruit transmite mesajul Evangheliei la cel puțin 50 de copii, oare câți copii pot să audă și apoi să creadă în Domnul Isus?
Sprijinul tău pentru acest proiect va permite continuarea lucrării de instruire, dar va avea ca rezultat și faptul că mult mai mulți copii vor auzi Evanghelia.
Te invităm să te alături efortului nostru de a face tot ce putem pentru a duce Evanghelia celor care nu au auzit-o niciodată. Da, numărul copiilor la care ajungem este limitat, dar haideți să ridicăm această ștachetă făcând tot ce putem pentru a investi în alții care, la rândul lor, vor ajunge la mai mulți copii!
Mulțumim că vei fi alături de noi în această lucrare! Cu prețuire, Cosmin și Tatiana
Comments are closed.